Aktywność społeczna uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku

We wrześniu br. Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku przystąpiło do projektu „Lubuska Akademia Debat Szkolnych”, którego głównym celem było przybliżenie młodzieży wartości demokratycznych i zmobilizowanie uczniów oraz społeczności lokalnej do podejmowania działań na rzecz wspólnego dobra. Jubileusz 25 lat samorządności był znakomitym czasem, na podjęcie działań mających pokazać, jak ważne są samorządy lokalne i w jak prosty sposób można je zbliżyć do obywateli.

W ramach projektu szkoła przeprowadziła szereg inicjatyw społecznych angażujących wszystkie placówki oświatowe na terenie Czerwieńska, a także mieszkańców miasta. Wymiernym efektem tych działań było wręczenie burmistrzowi Czerwieńska Piotrowi Iwanusowi wymarzonego wizerunku samorządowca wraz z wypisanymi cechami, jakimi powinien się odznaczać. Dyrektor szkoły podpisał się również pod listem intencyjnym zobowiązującym wszystkie zainteresowane strony do wspólnego stworzenia miejsca rekreacyjno - edukacyjnego zaprojektowanego przez dzieci i młodzież z czerwieńskich placówek.

Cieszy fakt, że dzięki inicjatywie Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku udało się zarazić wszystkie szkoły i przedszkole do zgodnego działania na rzecz społeczności lokalnej i że akcje te spotykały się z tak szeroką aprobatą władz lokalnych.

opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku