Szkolenie obronne

W piątek 26 maja br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przeprowadzono szkolenie obronne dla powiatowej administracji zespolonej, dyrektorów powiatowych jednostek organizacyjnych oraz kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Uczestników szkolenia powitał Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski, a następnie Ewa Seremak Sekretarz Powiatu Zielonogórskiego przedstawiła zagadnienia z zakresu ochrony obiektów kultury szczególnie cennych dla dziedzictwa narodowego. W kolejnym punkcie szkolenia Zygmunt Ostrowski inspektor ds. obrony, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze omówił zasady funkcjonowania państwa w stanach gotowości obronnej państwa. W ostatnim panelu szkolenia Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Grzegorz Dyrka zapoznał uczestników z tematyką związaną z polityką bezpieczeństwa, w tym strategią bezpieczeństwa narodowego RP, procesami integracyjnymi z międzynarodowymi strukturami bezpieczeństwa oraz nakreślił rolę NATO w zwalczaniu międzynarodowego terroryzmu.