Dzień Samorządu Terytorialnego

27.05.2015

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim Pracownikom Samorządowym pragniemy podziękować za pracę na rzecz lokalnych społeczności.

Szczególne wyrazy uznania składamy Pracownikom Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze i Delegatury w Sulechowie, dziękując za dobre pomysły i decyzje, które podejmujecie dla dobra mieszkańców powiatu zielonogórskiego.

Życzymy skuteczności w działaniu, wielu sukcesów, satysfakcji z codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Waldemar Kotlarski

Wicestarosta

Dariusz Wróblewski

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego

III Podmoklański Festiwal Nauki

22.05.2015

Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych zaprasza do eksperymentowania! W dniach 8-9 czerwca br. można będzie skorzystać z objazdowej, interaktywnej oferty z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie terminów.

Zapraszamy!

Na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 595 ze zm.) zwołuję VIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 3 czerwca 2015 roku o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Sikorskiego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

Starosta Zielonogórski zaprasza malarzy, rzeźbiarzy i fotografików – mieszkańców powiatu zielonogórskiego do udziału w polsko-niemieckim  plenerze artystycznym organizowanym  w ramach projektu „Powiaty oczami artystów”, który jest planowany w dniach 14-21 czerwca 2015 r. w Kargowej.

11 maja w Starostwie Powiatowym w Forst, Dariusz Wróblewski - Starosta Zielonogórski i Harald Altekrüger - Starosta Powiatu Sprewa-Nysa podpisali wnioski o dofinansowanie projektów pt. "Mobilni po obu stronach Odry" oraz "Powiaty oczami artystów", które mają być współfinansowane ze środków Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych w ramach Programu Operacyjnego Polska (województwo lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013.

W dniu  12 maja br. w godz. 6.00 – 19.00 (termin zapasowy 13 maja br.) zostanie przeprowadzone ćwiczenie  RENEGATE - KAPER 15/I w ramach, którego   realizowane będzie zdarzenie dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGATE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniu 7 maja 2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie miała miejsce niecodzienna uroczystość. W obecności Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego oraz Wicestarosty Zielonogórskiego Waldemara Kotlarskiego została podpisana umowa partnerska pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Sikorskiego w Sulechowie, a Europaschule Oder-Spree Palmnicken w Fürstenwalde (Niemcy). Szkoły były reprezentowane przez dyrektorów: Jerzego Rozynka (ZSP Sulechów) i Joachima Schenka (OSZ Palmnicken). Podpisana umowa jest podstawą do realizacji małych i dużych projektów, finansowanych ze środków Unii Europejskiej.Obie szkoły przewidują długoletnią współpracę. Podejmowane wspólnie przedsięwzięcia przyczynią się do unowocześnienia bazy dydaktycznej obu szkół, promocji szkolnictwa zawodowego, a także do znoszenia barier kulturowych i językowych.