XXXIX Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego - relacja

W dniu 26 maja 2022 roku o godz. 11:00  w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się XXXIX Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXXIX Sesji Rady Powiatu a następnie przedstawił porządek obrad.

Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego poinformowali o działalności w okresie międzysesyjnym.

Poinformowano o interpelacjach i zapytaniach radnych oraz o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

Następnie przedstawiono sprawozdanie z realizacji programu współpracy powiatu zielonogórskiego z organizacjami pozarządowymi prowadzącymi działalność pożytku publicznego w  roku 2021.

Omówiono „Ocenę zasobów pomocy społecznej za 2021 rok” oraz zaprezentowano sprawozdanie z działalności PCPR w Zielonej Górze, Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz DPS w Trzebiechowie.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Edmund Prekurat poinformował radę o stanie i struktury osób bezrobotnych w powiecie zielonogórskim w okresie 2020 – 2021.

W następnym punkcie sesji złożono wolne wnioski a następnie radni podjęli następujące uchwały:

1) o zmianie uchwały w sprawie nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Sulechowie,

2) wieloletniej prognozy finansowej powiatu lata,

3) zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok,

4) zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”,

Udzielono odpowiedzi na wolne wnioski.

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego zamknął XXXIX Sesję Rady Powiatu.