III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych pn. Działamy najbliżej ludzi

28 sierpnia 2018 r. z okazji Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych w Palmiarni w Zielonej Górze odbyło się spotkanie wyróżnionych statuetką „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego” edycji  2016, 2017 i  2018 z władzami Starostwa Zielonogórskiego w osobach Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego i Wicestarosty Zielonogórskiego Waldemara Kotlarskiego oraz Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego z przewodniczącą panią Romualdą Cieślak- Jarecką.

W każdej dziedzinie naszego życia działają organizacje pozarządowe budując społeczeństwo obywatelskie. Pomagają, uczą, bawią a nawet spełniają marzenia.

W Powiecie Zielonogórskim Gminne Rady Działalności Pożytku Publicznego działają  w kilku miastach, w  Sulechowie, Czerwieńsku, Nowogrodzie Bobrzańskim i Świdnicy. Działa też Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego.

Najważniejsze zadania Rad to:
-wspieranie wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem,
-docenianie i promocja ich działalności w środowisku lokalnym oraz na terenie powiatu,
-kształtowanie pozytywnych relacji między samorządem a organizacjami pozarządowymi.

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy, po raz trzeci obchodzony jest Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Jest to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na terenie powiatu zielonogórskiego. Z tej okazji statuetkę „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego roku 2018” przyznawana przez PRDPP otrzymają  następujące osoby i organizacje:
 -Pani Bogumiła Hajdasz  Świdnica,                                                                                                                                              -Stowarzyszenie Rozwoju i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Regionu „Przyjaźni Podmoklom”,
-Ludowy Zespół Sportowy „Polonia” Nowe Kramsko,
-Stowarzyszenie Klub Seniora  Świdnica,
-Wędkarski Klub Sportowy „Kleń” Sulechów.

Statuetki zostaną wręczone 2 września 2018 roku na Dożynkach Gminy Kargowa w Smolnie Wielkim.