Cykl przeglądów powiatowych PRO ARTE!

W piątek 18 maja w powiecie zielonogórskim zakończył się cykl tegorocznych powiatowych przeglądów PRO ARTE. Ostatnie, roztańczone i najgłośniejsze eliminacje powiatowe, czyli Lubuska Gala Taneczna odbyły się na hali sportowej w Trzebiechowie.

Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu tanecznego powiatu zgłosiła się jedna solistka i 11 zespołów, co w sumie dało prawie 180 uczestników. Młodzi tancerze mogli rywalizować wg nowego regulaminu w 4 kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, jako Sekcja Dziecięca oraz 14-17 lat i powyżej 17 lat, jako Sekcja Młodzieżowa. Ponadto w każdej grupie wiekowej zostały wydzielone dwie kategorie taneczne. Pierwsza obejmująca hip hop, new style, street dance, break dance, reggaeton, dancehall, house, locking, videoclipdance, taniec nowoczesny, disco dance, show dance, freestyle, belly dance i tzw. inne propozycje taneczne, w której zaprezentowali się wszyscy tancerze. Być może w przyszłym roku znajdą się chętni, aby zatańczyć jazz, modern jazz, street jazz, latin jazz, taniec klasyczny, balet, teatr tańca, taniec współczesny, inscenizację, etiudę taneczną lub tańce ludowe w kategorii tanecznej II.

Przykładem poprzednich eliminacji dominował hip-hop. Jury pod przewodnictwem Magdy Mądry z Regionalnego Centrum Animacji Kultury postanowiło przyznać nominacje do prezentacji wojewódzkich zespołom Sekcji Dziecięcej

JUMP MINI (kat. wiekowa 6-9 lat),
MAŁE JUMPY JUNIOR  (kat. wiekowa 10-13 lat), obydwa ze Studia Tańca „JUMP” w Sulechowie,
 oraz z Sekcji Młodzieżowej łączonej grupie EXIT & THE TOYS (kat. wiekowa 18 – 22 lat) z Kargowej.

Młodsze zespoły będą reprezentować Powiat Zielonogórski w Finale Wojewódzkim 14 czerwca, a starszy 15 czerwca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Wyspiańskiego 17 w Zielonej Górze.

Dodatkowo Jury postanowiło wyróżnić zespoły Jump Girls, Respect Junior kat. 6-9,  Just Kids i zespół Kameleon oraz solistkę Amelię Dryło.