25.04.2019

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Rocznica zakończenia II Wojny Światowej z udziałem Wojska Polskiego w Sulechowie.

Szczegóły na zaproszeniu.

Święta Wielkanocne

Skrócony czas pracy urzędu

18.04.2019

W dniach 11.04-12.04 odbyło się spotkanie w ramach Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego. Przewodniczącym konwentu był starosta żagański Henryk Janowicz, zaprosił do wspólnych rozmów wszystkich starostów z województwa lubuskiego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, a także lokalnych samorządowców.
Podczas spotkania poruszono tematy związane z subwencją oświatową, służbą zdrowia, a także transportem zbiorowym. Wypracowane stanowisko przedstawione zostanie podczas kolejnego spotkania w ramach konwentu

Gmina Świdnica została Gminą na 6! Uzyskując pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej, w kategorii Gmina przyjazna mieszkańcom.

Serdecznie gratulujemy.

materiały: facebook.com/gmina.swidnica

Szosowy wyścig kolarski „Piekło Przytoku” organizowany jest przez Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej od 2008 r. Wzorowany jest na rozgrywanym od 1896 roku, z przerwami spowodowanymi dwoma wojnami światowymi, wyścigu Paryż – Roubaix, zwanym „L’Enfer du Nord” – „Piekło Północy ”.