W dniu 7 marca 2019 roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sandlerowej w Przytoku odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego Mariolę Łazowy oraz nauczyciela języka niemieckiego Jarosława Jóźwika. Uczniowie wszystkich klas już kilka dni wcześniej przygotowywali się do konkursu. Wykonali samodzielnie flagi państw należących do Unii, czytali informacje o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego oraz o państwach członkowskich.

Dziś w Sulechowskim Domu Kultury im. F. Chopina odbył się konkurs piosenki w III i IV kategorii wiekowej. Na scenie wystąpiło kilkunastu bardzo uzdolnionych młodych ludzi. Do etapu wojewódzkiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE dostały się trzy solistki i jeden zespół. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału a zwycięzcom dzisiejszego konkursu życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Dzień Sołtysa

11.03.2019

W poniedziałek, 11 marca, w Medycznym Studium Zawodowym w Zielonej Górze Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak powitał pierwszą grupę mężczyzn zobowiązanych do stawiennictwa na kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.

Młodzież klasy 2BA, odbywająca zajęcia praktyczne w ,,Winnym Dworku’’ w Górzykowie, wzięła udział w pierwszej edycji Kulinarnego Wewnętrznego Konkursu Gastronomicznego.
 Z inicjatywy Pani Małgorzaty Krojcig, która reprezentuje restaurację, szefa kuchni Sławomira Korzeniowskiego oraz opiekuna zajęć Wojciecha Kouhana, uczniowie mogli przygotować dania w skład których musiała wchodzić polędwica wieprzowa. Uczestnicy najpierw opracowali skład potrawy, dodatki, sposób przygotowania, a następnie z zamówionych towarów przystąpili do realizacji dania.
 Wśród zaproponowanych potraw znalazła się polędwica; po chińsku, nadziewana śliwkami, spleciona w warkocz, obłożona boczkiem oraz podana jako eskalopki. Jako dodatki serwowano: risotto, puree z pietruszki, bataty, warzywa karmelizowane, ryż oraz sosy np. grzybowy, pieczeniowy, imbirowy.

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn odbyła się Uroczystość w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie w Filii w Bełczu, w której wzięli udział Mieszkańcy oraz Pracownicy.
 Artyści przygotowali występ taneczny, recytowali poezję oraz pan Sławek zaśpiewał piosenki. Były życzenia i słodycze. Czas wszystkim minął w przemiłej atmosferze.

materiały: facebook.com/tps.trzebiechow

Obchody Dnia Kobiet w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Panowie przygotowali miłe niespodzianki dla Pań, w postaci autorskich wierszy i piosenek. Nie zabrakło również pięknych życzeń oraz słodkiego ciasta przy kawie i herbacie.

materiały: facebook.com/dps.trzebiechow

W dniu 14 marca 2019r. w godz. 850-1300 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie organizuje Festiwal zawodów - Dzień Otwarty Szkoły. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów klas trzecich Gimnazjum oraz klas ósmych Szkoły Podstawowej, ich rodziców, wychowawców, mające na celu pomóc młodym ludziom w podjęciu ważnej, życiowej decyzji, jaką jest wybór dalszej drogi kształcenia.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2018  roku, w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2019 roku (Dz. U. poz. 1982) na terenie Powiatu Zielonogórskiego kwalifikacja wojskowa odbędzie się w dniach od 11 marca 2019 roku do dnia 1 kwietnia 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze, ul. Wazów 44 tel. 68 325-31-84