W Sulechowie uroczyście obchodzono święto Wojska Polskiego oraz 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Imienia Maryi odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i polskich żołnierzy koncelebrowana przez księży sulechowskich parafii. Po nabożeństwie wraz z kompanią honorową 5. Lubuskiego Pułku Artylerii i pocztami sztandarowymi zebrani przeszli ulicami miasta pod Pomnik Chwały Oręża Polskiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

17 sierpnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Zielonogórskim a Gminą Sulechów na dofinansowanie
w kwocie 120.000,00 zł ze środków PFRON „Zakupu mikrobusu 9 – osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na cele poprawy dostępności dla osób starszych z niepełnosprawnościami z obszaru Gminy Sulechów do zajęć rehabilitacyjnych realizowanych w ramach działalności Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty w Sulechowie”.

16.08.2022

Kondolencje