XXXVI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

14 maja br.w Sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, odbyła się XXXVI sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Sesja rozpoczęła się nietypowo - na placu apelowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie dokonano symbolicznego przekazanie Powiatowemu Zielonogórskiemu Zarządowi Dróg nowego remontera. Zaprezentowano możliwości nowo zakupionego sprzętu, łatając ubytki w nawierzchni na placu apelowym. Następnie Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki i Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan opatrzyli remonter herbem powiatu.

Po powrocie do sali konferencyjnej radni przyjęli informację Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze o stanie bezpieczeństwa w 2013 r. oraz informację Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa Powiatu Zielonogórskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2013 rok.

Przyjęto również sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Organizacjami Pozarządowymi Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego w roku 2013.

Radni przyjęli zmiany uchwały budżetowej na 2014 rok i zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015”. Podjęli uchwałę w sprawie utworzenia oraz przyjęcia statutu Związku Powiatów Lubuskich. Rada określiła ponadto zasady reprezentacji Powiatu Zielonogórskiego w Związku Powiatów Lubuskich.

Na zakończenie radni wyrazili zgodę na zawarcie kolejnej umowy najmu.