XXXV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

W czwartek, 27 marca br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXXV zwyczajną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Rada przyjęła informację o stanie sanitarnym Powiatu Zielonogórskiego w roku 2013 oraz informację Powiatowego Urzędu Pracy o stanie i strukturze bezrobocia w powiecie oraz realizacji programów na rzecz łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w roku 2013 oraz planach na 2014 rok. Insp. Sebastian Banaszak przedstawił zebranym kom. Piotra Kowalika - nowego Komendanta Komisariatu Policji w Sulechowie. Radni podjęli zmiany uchwały budżetowej na 2014 rok oraz w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008 – 2015". Ponadto wyrazili zgodę na udzielenie pomocy finansowej dla Gminy Czerwieńsk i Nowogród Bobrzański i uchwalili zmiany w podziale na stałe okręgi wyborcze do rady powiatu, „Program Aktywności Lokalnej w powiecie zielonogórskim na lata 2014-2020” i "Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Zielonogórskim". Rada opowiedziała się także za nieodpłatnym przekazaniem w drodze darowizny nieruchomości gruntowej położonej w obrębie gminy Trzebiechów oznaczonej działką Nr 384/51 oraz nieruchomości położonych w obrębie Nowego Kramska oznaczonych działkami Nr 467 i Nr 655/2, stanowiących własność Powiatu Zielonogórskiego. Podjęto też uchwały w sprawie nadania honorowego wyróżnienia "Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego".