XXXIV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

W czwartek, 27 lutego br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Sikorskiego w Sulechowie odbyła się XXXIV zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego. Udział w niej wziął Zarząd Powiatu, ze Starostą Ireneuszem Plechanem na czele. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu- Edwin Łazicki.

Po sprawozdaniach Starosty Zielonogórskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu z działalności w okresie międzysesyjnym, przedstawiono sprawozdanie z konsultacji z mieszkańcami Powiatu Zielonogórskiego w sprawie łączenia Powiatu Zielonogórskiego z miastem na prawach powiatu Zielona Góra.

Radni przyjęli zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu, a także zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015” oraz zatwierdzili zmiany statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie. Ponadto wyrazili zgodę na nieodpłatne przekazanie w drodze darowizny nieruchomości gruntowej położonej w obrębie 2 miasta Sulechów oznaczonej działką Nr 221/2, stanowiącej własność Powiatu Zielonogórskiego. Rada przyjęła także uchwałę w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2014 roku.

Po udzieleniu odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych sesję zakończono.