Szkolenie z zakresu obronności i zarządzania kryzysowego

W piątek, 5 września w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło się szkolenie poświęcone tematyce obronności i zarządzania kryzysowego.

W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele powiatu zielonogórskiego, krośnieńskiego, świebodzińskiego, wschowskiego i miasta Zielona Góra oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych naszego powiatu. Zebranych powitał Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan, po czym głos zabrała Sekretarz Powiatu Zielonogórskiego Izabella Staszak. W swoim wystąpieniu określiła role i zadania władz samorządowych w zakresie ochrony ludności oraz podsumowała ćwiczenia akcji kurierskiej OTANGO, które przeprowadził Powiat Zielonogórski wraz z gminą Czerwieńsk. Następnie Jarosław Asztemborski- Inspektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przedstawił zagadnienia związane z bezpieczeństwem w województwie lubuskim. Uczestników szkolenia powitał również ppłk Grzegorz Dyrka - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Zielonej Górze, a tuż po nim przedstawiciel WKU Krzysztof Pawlak przedstawił problematykę świadczeń osobowych i rzeczowych.

Na koniec spotkania wszyscy zebrani podziękowali Irenie Radziusz - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy odchodzącej właśnie na zasłużoną emeryturę, za lata pracy na rzecz walki z bezrobociem w powiecie zielonogórskim.