Powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Teatralnej z cyklu PRO ARTE

W Gminnym Centrum Kultury w Kargowej, w dniu 8 maja br. rywalizowały zespoły teatralne działające na terenie powiatu zielonogórskiego. Do przeglądu, który organizuje Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze wspólnie z Powiatem Zielonogórskim i gminnymi ośrodkami kultury, zgłosiło się 7 grup w kategorii scena dziecięca oraz jedna w kategorii scena młodzieżowa, w sumie aż 104 młodych artystów.

Rada Artystyczna w składzie:  Olga Olejniczak - przedstawiciel RCAK w Zielonej Górze, Grzegorz Śmiałek - przedstawiciel GCK w Kargowej oraz Marta Surowiec ze Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze oceniając poszczególne występy brała pod uwagę m.in. oryginalność przedstawienia i dramaturgię, zamysł inscenizacyjny, reżyserię i scenografię, kulturę słowa, ruch sceniczny i oprawę muzyczną. Po twórczej dyskusji  jury przyznało dwie nominacje w kategorii scena dziecięca grupom: „Talia Kart” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowicach oraz "Jawajka" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "PRO BONO" w Bogaczowie.

Jurorzy wyróżnili także dwie młode aktorki: Nikolę Sakowicz z zespołu "Mały Artysta" działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kargowej i Oliwię Szaj z "Talii Kart" oraz grupę "Debeściaki" ze Szkoły Podstawowej w Klenicy

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali od Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego drobne upominki i słodycze, a nominowane grupy zostały nagrodzone odtwarzaczami DVD.

„Talii Kart” i "Jawajce" życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5-6 czerwca 2017 roku w Nowosolskim Domu Kultury!