Porozumienie o współpracy

4 kwietnia br., w Sulechowie Ireneusz Plechan - Starosta Zielonogórski, Ryszard Górnicki – Wicestarosta, Wiesław Miczulski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie oraz Burmistrzowie i Wójtowie wszystkich gmin z terenu powiatu zielonogórskiego podpisali porozumienie o współpracy.

Dostrzegając potrzebę dalszego rozwoju gmin powiatu zielonogórskiego i samego Powiatu Zielonogórskiego, zebrani zadeklarowali podjęcie współpracy w ramach ich zadań statutowych i na zasadach określonych w porozumieniu. Partnerzy oświadczyli, iż podejmą współdziałanie w zakresie:
- wzajemnego wykorzystania posiadanych możliwości kadrowych, organizacyjnych i technicznych do wspólnych działań na rzecz rozwoju Powiatu Zielonogórskiego oraz gmin powiatu zielonogórskiego,
- tworzenia różnych związków organizacyjnych Partnerów w celu zwiększenia szansy pozyskania środków unijnych oraz krajowych na wspomaganie wspólnych działań,
- działań na rzecz rozwoju edukacji w powiecie zielonogórskim,
- działań promocyjno-informacyjnych dotyczących wspólnie realizowanych prac,
- wspólnego reprezentowania swoich interesów wobec podmiotów zewnętrznych.