Otwarcie wystawy "Kolory Europy 2013" w Sprembergu

Niezwykle klimatyczna oprawa towarzyszyła w piątek, 18 października, otwarciu pierwszej wystawy poplenerowej "Kolory Europy 2013" w Muzeum Regionalnym w Sprembergu.

Gości przywitał band złożony z polskich muzyków i niemieckiej wokalistki. Co ciekawe, wspólne muzykowanie zespołu rozpoczęło się właśnie podczas niemiecko-polskiego pleneru, który odbył się na przełomie lipca i sierpnia w Grießen w ramach projektu „Kolory Europy 2013” współfinansowanego ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

Zebranych powitał gospodarz spotkania Starosta Powiatu Sprewa-Nysa Harald Altekrüger, dziękując jednocześnie malarzom i wszystkim zaangażowanym w realizację projektu. Głos zabrał również Wicestarosta Zielonogórski Ryszard Górnicki, który w swym wystąpieniu podsumował trzy lata współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Powiatem Sprewa-Nysa przy projektach z cyklu "Kolory Europy". Następnie artystka malarka  Anette Lehmann-Westphal w imieniu wszystkich uczestników projektu wyraziła podziękowania za wspaniały czas jaki malarze mieli okazję spędzić po raz kolejny podczas pleneru. Na zakończenie oficjalnej części otwarcia wystawy goście wysłuchali mini koncertu bluesowego w wykonaniu wcześniej wspomnianego bandu.

Kulminacyjnym punktem spotkania było oczywiście wspólne oglądanie prac powstałych podczas pleneru. Różnorodne tematycznie i technicznie prace zachwyciły wszystkich A artyści malarze mieli znów okazję do wspólnych rozmów i planowania kolejnych spotkań.

Zapraszamy do galerii zdjęć: