Międzynarodowy Dzień Muzeów

Z  okazji  zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Muzeów składamy wszystkim Muzealnikom, a zwłaszcza Dyrektorom i Pracownikom Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza oraz Lubuskiego Muzeum Wojskowego serdeczne podziękowania za pracę w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego i propagowanie historii naszych przodków.

Ta bezcenna wiedza pobudza nas do refleksji o życiu, także dziś - we współczesnym świecie.

Skłaniacie Państwo kolejne pokolenia Polaków do gromadzenia muzealiów w celu oddania szacunku dla przeszłości naszego kraju.

Dziękując za nieustanną opiekę nad skarbami przeszłości, życzymy Państwu poczucia dumy i radości z wykonywania powierzonych obowiązków oraz dalszej owocnej pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Pozostajemy z szacunkiem

Edwin Łazicki - Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego