Jubileusz 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie i sadzenie „Dębu Wolności” (wideo)

4 października Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie  obchodziło jubileusz 60-lecia. W ciągu tych lat dostojna Jubilatka na trwałe wpisała się nie tylko w historię miasta i powiatu, ale całego regionu. Na jej bogaty dorobek złożyła się praca wielu pokoleń wspaniałych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy na co dzień pracowali pod bacznym okiem dwunastu kolejnych dyrektorów oraz sporej rzeszy uczniów. Szkolne mury opuściło 5248 absolwentów.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęło  się Mszą Święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża  w Sulechowie. W  uroczystościach oprócz absolwentów i nauczycieli, którzy swoje losy związali z Jubilatką, uczestniczyli  przedstawiciele władz naszego: województwa Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, przedstawiciel Wojewody Lubuskiego Brygida Grzybowicz, powiatu- Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, Starostowie Zielonogórscy- Ireneusz Plechan i Ryszard Górnicki i Sulechowa- Burmistrz Sulechowa Roman Rakowski,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulechowie Jan Rerus. Uroczystości jubileuszowe otworzyła wicedyrektor Beata Leśniak. Uczestnicy zjazdu mieli okazję zobaczyć i przypomnieć sobie, jak zmieniało się  Liceum na przestrzeni minionych lat oraz być świadkami niecodziennej uroczystości- posadzenia na boisku szkolnym „Dębu Wolności”- symbolu siły, nieprzemijania i pamięci. Jednego z 25 drzew, które z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego sadzimy dla uczczenia 25 rocznicy uzyskania przez Polskę wolności. To szczególne wyróżnienie podkreśla ważne miejsce Liceum nie tylko w środowisku lokalnym, ale w całym regionie. Jest to też moment uczczenia 90-lecia Lasów Państwowych.

Wizyta w szkole wehikułem czasu zabrała wszystkich w przeszłość- pełną wzruszeń i dobrych wspomnień, a uwieńczeniem tych niezapomnianych chwil był  Bal Absolwentów.

Link do materiału filmowego: