Dzień Pracownika Socjalnego
21.11.2013 00:00 do: 21.11.2013 23:00

„Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym" - Ghandi

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam wszystkim Pracownikom Socjalnym, szczególnie pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze,
Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, a także osobom z pozarządowych organizacji charytatywnych i pomocowych współpracujących z Powiatem Zielonogórskim najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za pracę na rzecz potrzebujących.

Zadania, jakie Państwo wykonujecie, wymagają nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również niezwykłej wrażliwości wobec ludzkich słabości oraz głębokiego przekonania,
że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam.
To niezwykle ważne, by towarzyszyć osobom chorym, cierpiącym i samotnym w ich zmaganiach, podnosić na duchu i wspierać.

Pomoc potrzebującym - to najwyższa wartość, która daje człowiekowi nadzieję i wiarę w ludzi.

Dziękuję Państwu za zaangażowanie w niesienie tej pomocy.

Wierzę, że Państwa wysiłki będą zauważone i docenione przez podopiecznych.

Życzę Wszystkim dalszej owocnej pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Pozostaję z szacunkiem

Ireneusz Plechan