Przebudowa drogi powiatowej nr 1201F na odcinku Krężoły – Buków wraz ze skrzyżowaniem w m. Buków.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie na drodze Krężoły – Buków dotyczące rozpoczęcia robót budowlanych w zadaniu pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1201F na odcinku Krężoły – Buków  wraz ze skrzyżowaniem w m. Buków. Uczestniczyli w nim Mirosław Andrasiak – Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, Czesław Grzeszyński – radny Rady Miejskiej w Sulechowie, Agnieszka Stelmasik – Dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg oraz Izabela Zamiara – sołtys miejscowości Buków. Podczas wizji lokalnej w miejscu planowanych prac omówiono plan przebudowy oraz przedyskutowano konieczność całkowitego wyłączenia z ruchu remontowanego odcinka.

W marcu 2019 r. Powiat Zielonogórski zlecił prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej, które ukończone zostały w 2020 r. W sierpniu 2020 r. Zarząd Powiatu Zielonogórskiego złożył wniosek do Rządowego Programu Funduszu Dróg Samorządowych o wsparcie finansowe inwestycji. Całkowita kwota inwestycji to ponad 10 mln złotych. Z uwagi na wysoki koszt realizacji zadania, Powiat Zielonogórski wystąpił do Premiera Mateusza Morawieckiego
o zwiększenie wsparcia do 70% wartości kosztorysowej oraz do Gminy Sulechów z wnioskiem o wsparcie zadania w postaci sfinansowania 50% wkładu własnego. Oba wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

Plan prac związanych z przebudową drogi powiatowej nr 1201F na odcinku Krężoły – Buków, mierzącej 6,03 km wraz ze skrzyżowaniem w m. Buków podzielony został na 3 etapy.

I etap obejmujący remont odcinka drogi o długości 1,86 km zostanie wykonany
w bieżącym roku.

Realizację całego zadania zaplanowano na 3 lata.