Konflikt na Granicy Polsko-Białoruskiej

Szanowni Państwo.

Kilka dni temu obchodziliśmy uroczyście chyba największe święto państwowe związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W tym roku miało ono wyjątkowy wymiar, bo borykamy się wszyscy z konfliktem na naszej państwowej granicy z Białorusią.

Wbrew pozorom, pomimo dużej odległości do naszych domów, to my mieszkańcy powiatu jesteśmy bardzo mocno, w sposób bezpośredni zaangażowani w ten przykry proceder.

Od zawsze na terenie powiatu zielonogórskiego stacjonowało wojsko. Żołnierze naszych jednostek wojskowych byli zawsze związani z nami, mieszkańcami tych terenów. Zawsze służyli oni pomocą, byli przykładem patriotyzmu i oddania poprzez swoją ciężką, codzienną służbę. To oni w dniu dzisiejszym strzegą naszej granicy z Białorusią. To oni wyjechali zostawiając to, co najważniejsze – rodzinę, aby wykonać swój obowiązek – służyć, abyśmy byli bezpieczni.

Dziękuję bardzo w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu zielonogórskiego Drodzy Żołnierze, za Wasze Oddanie, odpowiedzialność, lojalność i karność.

Życzę Wam, aby ten konflikt zakończył się jak najszybciej, a Wy abyście szczęśliwie wrócili do domu, do swoich najbliższych. Czekamy na Was jednak w przekonaniu, że jesteście tam bardzo potrzebni.

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego a przede wszystkim szczęścia i trzymajcie się ciepło. Przełożonych każdego szczebla prosimy – dbajcie o swoich podwładnych.

W razie potrzeby służymy pomocą rodzinom, które serdecznie pozdrawiam w przekonaniu,
że wszystko skończy się dobrze, a sytuacja wróci do normy.

Starosta Zielonogórski

Krzysztof Romankiewicz