Wybór języka: pl

Archiwum aktualności

Dzień Edukacji Narodowej stanowi wyjątkową okazję do zastanowienia i refleksji na tym, jak ważną rolę odgrywa nauka i rozwój własnych umiejętności w życiu każdego z nas.

8 października br. w Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie, a właściwie w tzw. folwarku w Górzykowie odbyło się Święto Plonów,  podczas którego ponadgimnazjalna Szkoła Przysposabiająca do Pracy zaprezentowała efekty własnej pracy, wykonywanej mozolnie przez cały rok w sadzie, ogrodzie, szklarni czy winnicy.

Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście 7 października br. było areną rywalizacji w kręgle przedstawicieli szkół z terenu powiatu zielonogórskiego. Tytuł „Megamistrza Bowlingu” oraz Puchar Starosty Zielonogórskiego wywalczył Paweł Morgaś- nauczyciel wychowania fizycznego w Publiczym Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Marszałek Województwa Lubuskiego zaprasza na:
V LUBUSKI KONGRES KOBIET
Kongres odbędzie się w dniu 12 października 2013 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7.
Udział w Kongresie jest bezpłatny!

Polsko-Niemieckie Zawody Jeździeckie

26.09.2013

Wszystkich miłośników jeździectwa serdecznie zapraszam na widowiskowe skoki podczas Polsko-Niemieckich Zawodów Jeździeckich, które odbędą się w najbliższy weekend tj. 27-29 września br. na hipodromie w Drzonkowie.

DO  ZOBACZENIA  W  DRZONKOWIE

Bogusław Sułkowski
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

W dniu 19 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyła się 30 sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego. Tuż po otwarciu sesji wyróżnieni rolnicy, którzy byli nieobecni podczas dożynek powiatowo-gminnych w Bojadłach odebrali honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, zaś najaktywniejsi sołtysi  przyjęli wyróżnienia z rąk Starosty Zielonogórskiego Ireneusza Plechana i Przewodniczącego Rady Powiatu Edwina Łazickiego.

Zaproszenie na wystawę

12.09.2013

Już od piątku, 13 września br., zapraszamy do oglądania wystawy zorganizowanej w ramach projektu "Śladami Henry`ego van de Velde - turystyka transgraniczna".

31 sierpnia 2013 o godz.17.00 na dziedzińcu Pałacu w Przytoku odbyły się drugie Spotkania Muzyczne pod hasłem "Muzyka łączy pokolenia" w wykonaniu Świebodzińskiej Orkiestry Dętej pod wodzą kapelmistrza i zarazem puzonisty Remigiusz Rabiegi.

Koncert charytatywny dla pogorzelców

11.09.2013

Stowarzyszenie Regionu Cigacic zaprasza 15 września br. na godzinę 16.00 na koncert charytatywny na rzecz pogorzelców ze wsi Cigacice. Koncert rozpocznie się zbiórką pieniędzy dla poszkodowanych.

Ranking gmin