Wybór języka: pl

Podsumowanie Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego 2012/2013

Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście 7 października br. było areną rywalizacji w kręgle przedstawicieli szkół z terenu powiatu zielonogórskiego. Tytuł „Megamistrza Bowlingu” oraz Puchar Starosty Zielonogórskiego wywalczył Paweł Morgaś- nauczyciel wychowania fizycznego w Publiczym Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Okazją do tego spotkania było podsumowanie Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2012/2013. Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan spotkał się z dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego szkół, które zdobyły w tych mistrzostwach najwyższe laury. W zeszłorocznej edycji Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego udział wzięły 23 szkoły podstawowe, 13 gimnazjów oraz 3 szkoły ponadgimnazjalne. Wzorem lat ubiegłych nad koordynacją zawodów czuwał Jerzy Radkiewicz.

Wśród wyróżnionych w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych I miejsce ex aequo zajęły Szkoła Podstawowa Nr 3 z Zespołu Szkół w Sulechowie i Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Babimoście, zaś III miejsce zdobył  Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku. W klasyfikacji  wiejskich szkół podstawowych I miejsce przypadło Zespołowi Edukacyjnemu w Nowym Kramsku, II miejsce – Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie, III miejsce - Publicznej Szkole Podstawowej w Przylepie.  W klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych I miejsce uzyskało Publiczne Gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim, II miejsce - Gimnazjum Nr 3 z Zespołu Szkół w Sulechowie , III miejsce – Publiczne Gimnazjum z Zespołu Szkół w Babimoście. W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych odbyło bez niespodzianek. Jak co roku najlepszy okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie , II miejsce  zajęło Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie , a III miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2013/2014 rozpoczyna się już 9 października br. zawodami w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Trzebiechowie.