Wybór języka: pl

Archiwum aktualności

W piątek, 29 września br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przeprowadzono szkolenie obronne dla powiatowej administracji zespolonej, dyrektorów powiatowych jednostek organizacyjnych oraz kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Zacznijmy od początku…. Na tegorocznych dożynkach powiatowo-gminnych w Świdnicy rozegrano II edycję Turnieju Gmin Powiatu Zielonogórskiego. W szranki stanęło 6 zespołów z gminy: Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Świdnica, Trzebiechów i Zabór. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna ze Świdnicy i wygrała lot w obie strony na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra!

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „50+”, które odbędzie się 2 października 2017 r. o godz. 10:00 w Zielonej Górze.

W piątek, 22 września, w miejscowości Ostrzyce (gm. Trzebiechów) odbyła się uroczystość oddania do użytku przebudowanej drogi powiatowej nr  1192F. Wzięli w niej udział m.in.: Edwin Łazicki – Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego, Dariusz Wróblewski - Starosta Zielonogórski, Czesław Hołołub – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego,  Stanisław Okopień – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego,  Leszek Klim - Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, Anna Dunajska – Przewodnicząca Rady Gminy Trzebiechów, Izabella Staszak – Wójt Gminy Trzebiechów, Arkadiusz Dąbrowski – Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, Zdzisław Barłożewski – Sołtys Ostrzyc  oraz Julian Gacek i Norbert Jędrysiak – przedstawiciele wykonawcy.

18 września 2017 r. rusza kampania społeczna dotycząca działań edukacyjnych na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Organizatorami są Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem kampanii jest wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze, który przyczyni się do spadku liczby wypadków drogowych, a w konsekwencji – liczby ofiar śmiertelnych.

7 września br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyła się XXXVIII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego, którą prowadził Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Gdzie zarejestrować swoją działalność? Jak zgłosić się do ubezpieczenia w ZUS? Czym jest e-Składka? Jak rozwiązać problem długów w ZUS? – Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas Tygodnia Przedsiębiorcy organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze.

Ranking gmin