Wybór języka: pl

Dziś odwiedził nas "Tomek Wędrowniczek".

Pan Tomek, to podróżnik, który od wielu lat jeździ po Polsce zwiedzając różne ciekawe jej zakątki a przy okazji odwiedza starostów, burmistrzów, wójtów, prezydentów miast...

15 sierpnia 2020 - 100. rocznica Bitwy Warszawskiej

14.08.2020

Zwycięska Bitwa Warszawska była przełomowym momentem wojny polsko-bolszewickiej. Polskiej Armii dowodzonej przez marszałka Józefa Piłsudskiego udało się powstrzymać na przedmieściach Warszawy Armię Czerwoną dowodzoną przez M. Tuchaczewskiego. W następstwie tego doszło do kolejnych wygranych przez stronę polską starć, zakończonych Traktatem Ryskim. Rzeczpospolita Polska po wielu tragicznych latach stała się wreszcie autonomicznym państwem a naród mógł cieszyć się pokojem.

W dniu 3 sierpnia 2020 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze została podpisana umowa pomiędzy Województwem Lubuskim- Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze, reprezentowanym przez Jakuba Piosika – Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, przy udziale Teresy Trubiłowicz -  Głównej Księgowej a Powiatem Zielonogórskim reprezentowanym przez Krzysztofa Romankiewicza – Starostę Zielonogórskiego i Mirosława Andrasiaka – członka Zarządu przy udziale Edyty Dwojak – Skarbnika Powiatu.

W Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku ze stwierdzeniem w dniu 29 lipca 2020 r. w miejscowości Nietków, Gmina Czerwieńsk, ogniska  ASF (afrykańskiego pomoru świń) w gospodarstwie rolnym. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Zielonogórski, Członek Zarządu Powiatu, Burmistrz Czerwieńska, Wójt Gminy Dąbie, Powiatowa Lekarz Weterynarii, Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Zielona Góra,  przedstawiciele poszczególnych służb, inspekcji i straży, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Zielona Góra.

Ranking gmin