Wybór języka: pl

Konsultacje społeczne II aktualizacji planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy rozpoczynają się 14 kwietnia 2021 r. i trwają do 14 października 2021 r. Spotkania konsultacyjne odbywają się w 15 miastach w całym kraju. Ich istotą jest przełożenie ogólnych założeń metodycznych oraz wniosków z przeprowadzonych prac na  m.in. propozycje działań służących osiągnięciu i utrzymaniu dobrego stanu wód w naszym kraju.

Czy wiecie Państwo , że jest możliwość by przy wsparciu samorządu Wasze szkoły bądź organizacje pro obronne miał dostęp do nowoczesnego pomieszczenia pozwalającego przeprowadzić trening strzelecki ? Ministerstwo Obrony Narodowej rozszerza program "Strzelnica w powiecie" o możliwość dofinansowania zaadoptowania posiadanego lokalu na strzelnicę pneumatyczną lub wirtualną.

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Kondolencje

07.05.2021

W dniu 6 maja 2021 roku Radni Rady Powiatu Zielonogórskiego reprezentujący Komisję Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego byli z wizytą na terenie Gminy Zabór.

4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka

04.05.2021