Wybór języka: pl

Zapraszamy do udziału w "Narodowym Czytaniu"

Już w sobotę, 6 września Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan wraz z Burmistrzem Sulechowa Romanem Rakowskim i Burmistrzem Kargowej Sebastianem Ciemnoczołowskim będą czytać fragmenty sienkiewiczowskiej Trylogii.

O godzinie 12.00 na placu przed Biblioteką Publiczną Gminy Sulechów "Narodowe Czytanie" rozpocznie Burmistrz Sulechowa. Natomiast o 13.00 w Szpitalu Rehabilitacyjno-Leczniczym dla Dzieci w Wojnowie "Ogniem i mieczem" czytać będą m.in. Starosta Zielonogórski i Burmistrz Kargowej.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W ubiegłym roku w ponad 700 miejscowościach w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym do wspólnej lektury wybrano „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W Warszawie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Znani polscy aktorzy przeczytają „Potop” – jedną z najsłynniejszych polskich powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w prasie 130 lat temu.

więcej o akcji na: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/

Ranking gmin