Wybór języka: pl

XXXIX sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

11 września w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyła się XXXIX sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Tuż po otwarciu sesji wszyscy zebrani w auli uczcili minutą ciszy ofiary zamachów na World Trade Center.

Następnie Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Edwinem Łazickim i Starostami Ireneuszem Plechanem i Ryszardem Górnickim przystąpili do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę. Złotymi medalami odznaczono: Teresę Bonik, Annę Gołębską, Alicję Jachimowską, Marka Jaszkiewicza, Annę Kurek, Elżbietę Ostrowską, Annę Rudnik, Elżbietę Sejdę, Bożenę Szymańską, Teresę Zjawin, Piotra Boberskiego i Stanisława Kwietnia, zaś srebrny medal otrzymał Marek Nadstoga.

Rada przyjęła informacje za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2014 roku: o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć, o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Zielonogórskiego i o przebiegu wykonania planu finansowego samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej i samorządowych instytucji kultury. Radni uchwalili także zmiany uchwały budżetowej na 2014 rok i zmiany w "Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015". Ponadto podjęto uchwały w sprawie udzielenie pomocy finansowej dla Gminy Sulechów i udzielenia dotacji dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa w Łęgowie.

W drugiej części sesji Rada uchwaliła przystąpienie Powiatu Zielonogórskiego do zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa skrzyżowania ulic: 31 Stycznia, M. Konopnickiej, Brzozowej i Koszarowej w Sulechowie - etap I opracowanie dokumentacji projektowej" oraz przekazanie Gminie Babimost zadania zarządzania drogą powiatową nr 2101F - ul. Dworcowa w Babimoście.

Kolejne uchwały dotyczyły powierzenia Gminom: Babimost, Czerwieńsk, Bojadła, Nowogród Bobrzański i Kargowa zadania własnego powiatu w zakresie zimowego utrzymania dróg, przyjęcia "Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach Powiatu Zielonogórskiego" oraz przystąpienia powiatu do zadania inwestycyjnego pn. "Budowa dróg gminnych nr 10121F ul. Jodłowa i Świerkowa w Babimoście" w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój".

Radni przyjęli też zmiany w statucie SP ZOZ w Sulechowie i rozpatrzyli skargę mieszkańców wsi Kije.

Ranking gmin