Wybór języka: pl

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 17 czerwca br. w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego tj. w Komendzie Miejskiej PSP w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obrady prowadził przewodniczący zespołu powiatowego Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski. W spotkaniu udział wzięli również zaproszeni członkowie zespołu powiatowego.

Na posiedzeniu omówiono statystykę i analizę bezpieczeństwa i porządku publicznego wynikającą z aktualnej oceny zagrożenia oraz oceniono stan przygotowań obrony cywilnej za rok 2013. Nakreślono obszar współpracy służb nadzoru budowlanego z powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami w celu zwiększenia stanu bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania obiektów budowlanych w okresie wiosenno-letnim, jesienno-zimowym. Zapoznano członków zespołu powiatowego z postępami nad wnioskami i zaleceniami, które zostały wypracowane w czasie Gry Decyzyjnej przeprowadzonej w dniu 23 października 2013 roku. Zaprezentowano także nowe zarządzenie Starosty Zielonogórskiego w sprawie powołania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i nowym regulaminie pracy Powiatowego Zespołu. Dyskutowano ponadto o bieżących zdarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego i bezpośrednio lub pośrednio zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Na zakończenie spotkania przedstawiono zadania do realizacji.

Ranking gmin