Wybór języka: pl

Podziękowania od Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej

W środę, 18 czerwca br., Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski otrzymał z rąk Wacława Hansza Prezesa Lubuskiego TKKF pamiątkowy dyplom i list z podziękowaniami za wspieranie inicjatyw podejmowanych w latach 2010 - 2014 przez stowarzyszenie.

TKKF działa na rzecz kultury fizycznej i sportu, w tym także na rzecz rekreacji ruchowej oraz profilaktyki zdrowotnej. Stara się mobilizować społeczeństwo do utrzymania oraz podnoszenia sprawności fizycznej, w szczególności przez osoby starsze, młodzież i dzieci. Krzewi zamiłowanie do systematycznego uprawiania rekreacji ruchowej i sportu wśród osób sprawnych i niepełnosprawnych oraz kształtuje wśród osób fizycznych, zrzeszonych członków zwyczajnych Związku patriotyzmu, dyscypliny i solidarności oraz sumiennego wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich.

Powiat Zielonogórski od lat włącza się w podejmowane przez Lubuskie TKKF inicjatywy, jak chociażby w szosowy wyścig kolarski "Piekło Przytoku", który od paru lat Starosta Zielonogórski obejmuje honorowym patronatem.

Dziękujemy za wyróżnienie i życzymy nieustających pomysłów na krzewienie kultury fizycznej!

Ranking gmin