Wybór języka: pl

XXXV Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego - uchwalono budżet Powiatu Zielonogórskiego - relacja

W dniu 29 grudnia 2021 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się XXXV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki otworzył XXXV sesję oraz przedstawił porządek obrad.

Następnie przyjęto Protokół XXXIV.2021

Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz omówił działania Zarządu
a Przewodniczący Rady Powiatu poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

W kolejnym punkcie Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego poinformował
o interpelacjach
i zapytaniach radnych oraz o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

Następnie przedstawiono wolne wnioski po czym podjęto uchwały w sprawie:

1) przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Zielonogórskiego na 2022 rok;

2) przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2022-2024;

3) zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok;

4) ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2021,

5) wieloletniej prognozy finansowej powiatu na lata 2022-2028,

Odczytano następujące projekty i opinie:

a - projekt uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu lata 2022-2028,

b - opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu,

c - opinię komisji stałych.

W kolejnym punkcie sesji skarbnik Powiatu Zielonogórskiego przedstawiła autopoprawki Zarządu Powiatu do projektu wieloletniej prognozy finansowej powiatu po czym poddano pod głosowanie projekt uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu na lata 2022-2028.

Następnie odczytano:

a - projekt uchwały budżetowej,

b - opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,

c - opinię komisji stałych.

Przedstawiono autopoprawki Zarządu Powiatu do projektu uchwały budżetowej po czym zarządzono dyskusję nad uchwałą.

Poddano pod głosowanie oraz przyjęto uchwałę w sprawie zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”.

Udzielono odpowiedzi na wolne wnioski.

Zamknięto XXXV Sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Ranking gmin