Wybór języka: pl

XXXIV Sesja Rady Powiatu - relacja

W dniu 25 listopada 2021 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53 odbyła się XXXIV Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki otworzył sesję, po czym radni przyjęli porządek obrad oraz Protokół nr XXXIII.2021.

Następnie Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk poinformował o działaniach Zarządu a przewodniczący Rady Powiatu o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

W kolejnym punkcie sesji przeanalizowano oświadczenia majątkowe radnych, członków zarządu, sekretarza i skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych, osób zarządzających i członków organu zarządzającego powiatową osobą prawną oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty.

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego poinformował o interpelacjach i zapytaniach radnych oraz poinformował o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

Radni złożyli wolne wnioski a w następnej kolejności podjęto uchwały w następującej sprawie:

1) przyjęcia przez Powiat Zielonogórski niektórych kompetencji z zakresu właściwości Wojewody Lubuskiego, realizowanych przez Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, (druk 228);

2) „Rocznego Programu Współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego na rok 2022” , (druk 229)

3) ustalenia opłat za usuwanie i przechowywanie na parkingach strzeżonych pojazdów usuniętych z dróg oraz wysokość kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu”, (druk 229)

4) rozpatrzenia skargi Pana Daniela W., (druk 230);

5) zmiany wieloletniej prognozy finansowej powiatu, (druk 235);

6) zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok; (druk 232);

7) zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014 – 2022” ; (druk 231);

8) zmiany Uchwały Nr IV.23.2015 Rady Powiatu Zielonogórskiego z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie ustalenia wysokości i zasad wypłacania diet dla radnych Powiatu Zielonogórskiego (druk 233);

9) ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Zielonogórskiego; (druk 234);

Rada Powiatu Zielonogórskiego przedstawiła Stanowisko nr 4.2021 w sprawie wsparcia żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji – strzegących wschodniej granicy Państwa.

Udzielono odpowiedzi na wolne wnioski i następnie Przewodniczący Rady Powiatu zamknął XXXIV Sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Ranking gmin