Wybór języka: pl

XLV Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego - uchwalono budżet Powiatu Zielonogórskiego na 2023 rok.

Dnia 29 grudnia 2022 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, odbyła się XLV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.XLV Sesję Rady Powiatu otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego, Edwin Łazicki, przedstawił porządek obrad, który został przyjęty jednogłośnie.Adam Jaskulski ponowił prośbę o wparcie Ukrainy, Polaków mieszkających w Ukrainie przekazaniem agregatorów.Starosta Zielonogórski, Krzysztof Romankiewicz obiecał dołożyć wszelkich starań, by udzielić pomocy i poruszyć również sprawę na konwencie starostów.Rada powiatu podjęła uchwały ww sprawie:1) przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Zielonogórskiego na 2023 rok;2) zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok;3) ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2022.Radni przyjęli wieloletnią prognozę finansową powiatu na lata 2023-2029.Rada Powiatu Zielonogórskiego przy jednym głosie wstrzymującym przyjęła budżet powiatu na rok 2023 r.Dokonano również w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”XLV Sesję Rady Powiatu została zamknięta noworocznymi życzeniami.

Ranking gmin