Wybór języka: pl

XII Piekło Przytoku

Szosowy wyścig kolarski „Piekło Przytoku” organizowany jest przez Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej od 2008 r. Wzorowany jest na rozgrywanym od 1896 roku, z przerwami spowodowanymi dwoma wojnami światowymi, wyścigu Paryż – Roubaix, zwanym „L’Enfer du Nord” – „Piekło Północy ”.

Trasa „Piekła Przytoku” wiedzie z Przytoku przez Jany do Przytoku. Kolarze pokonują 10 rund (kobiety 5 rund) o długości około 6,8 km każda. Różnica wysokości wynosi 83 m. Szczególnie uciążliwa jest jazda na odcinku 2,7 km o nawierzchni brukowej. Start i meta zlokalizowane są w miejscu oznaczonym na drodze Nr 279 między Zieloną Górą a Janami.

Uczestnicy wyścigu mogą również walczyć, w kategorii kobiet oraz mężczyzn, o „Koronę Przytoku”. Warunkiem udziału w tej rywalizacji jest ukończenie odbywającego się dzień wcześniej Półmaratonu PRZYTOK. O miejscu decyduje suma miejsc zajętych w biegu i wyścigu kolarskim, a w dalszej kolejności suma uzyskanych czasów.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza. Z okazji 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego zawodnik, który zajął 20 miejsce otrzymał puchar Starosty Zielonogórskiego. 

materiały: http://tkkf.zgora.pl,facebook.com/mtbseven, facebook.com/MlodziezowyOsrodekSocjoterapiiWPrzytoku

Ranking gmin

Mapa dojazdu