Wybór języka: pl

Wspólny Komunikat z rozmów Starosty Zielonogórskiego i NSZZ „Solidarność” Regionu Zielonogórskiego

W dniu 16 czerwca 2023 r. odbyły się kolejne rozmowy w sprawie podwyżek płac dla pracowników powiatowych jednostek organizacyjnych, pomiędzy NSZZ „Solidarność” a przedstawicielami Powiatu Zielonogórskiego. Starosta Zielonogórski w odpowiedzi na propozycję NSZZ „Solidarność” złożoną w dniu 26 maja 2023 r. przedstawił, że od 1 czerwca 2023 roku dokonane zostaną podwyżki w kwocie 200 zł do wynagrodzenia zasadniczego. Trwają negocjacje w sprawie ustalenia terminu od kiedy dokonany zostanie kolejny wzrost wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 400 zł  - propozycja NSZZ „Solidarność” to: od miesiąca sierpnia i października 2023 r. po 200 zł, a propozycja Starosty Zielonogórskiego to: od miesiąca września i października 2023 r. po 200 zł. Celem osiągnięcia porozumienia rozmowy nadal będą kontynuowane. Ustalono, że kolejne rozmowy odbędą się w dniu 21 czerwca 2023 r.

Ranking gmin