Wybór języka: pl

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego podczas udziału w tygodniu bibliotek

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2019 roku grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie zainteresowanej naukami humanistycznymi wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Zielonej Góry. Odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek uczelnianych w kraju.

Głównym punktem zwiedzania była wizyta w dziale zbiorów specjalnych, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą luminarzy renesansowej Europy. Mieli okazję obejrzeć najwartościowsze zabytki piśmiennictwa będące w zbiorach biblioteki UZ oraz zapoznać ze tajnikami konserwacji książek.
 Następnie odwiedzili Archiwum Państwowe w Zielonej Górze. Młodzież miała okazję zobaczyć najstarsze dokumenty – pisma oraz mapy dotyczące naszego miasta i regionu – najstarsze z XIV wieku. Odwiedzili magazyny, w których przechowywane są dokumenty, czytelnię oraz pomieszczenia do opracowywania , konserwowania i digitalizowania dokumentów. Była to ciekawa lekcja historii i kultury.

źródło i materiały: facebook.com/losulechow

Ranking gmin

Mapa dojazdu