Wybór języka: pl

Sztab kryzysowy - sytuacja hydrologiczna

W dniu 17 września w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze zwołano nadzwyczajny sztab kryzysowy w związku z sytuacją hydrologiczną w powiecie. Zarząd reprezentowała pani wicestarosta - Agnieszka Szeląg, zaś spotkanie prowadził pan Maksymilian Koperski z Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

Uczestnikami zebrania był Prezydent Miasta Zielona Góra, przedstawiciele służb, inspekcji, straży pożarnej, oraz wójtowie i burmistrzowie.  Zebrani zostali poinformowani o aktualnym stanie rzek oraz co czeka mieszkańców przybrzeżnych miejscowości w ciągu najbliższych dni. Podjęto tematy takie jak bezpieczna ewakuacja mieszkańców najbardziej zagrożonych terenów, kontrola wałów przeciwpowodziowych czy zabezpieczenie newralgicznych punktów. Współpraca między jednostkami została ujednolicona - wszyscy z obecnych wyrazili chęć komunikowania się nawzajem na bieżąco, aby móc jak najefektywniej zareagować w sytuacji kryzysowej.

Ranking gmin