Wybór języka: pl

Sztab kryzysowy

W dniu 25 września w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze Wicestarosta Zielonogórska - Agnieszka Szeląg - zwołała i prowadziła nadzwyczajny sztab kryzysowy w związku z sytuacją hydrologiczną w powiecie zielonogórskim.

Na spotkaniu obecni byli Wojewoda Lubuski - Marek Cebula, towarzyszący mu Dyrektor Biura Wojewody - Sławomir Pawlak, Prezydent Miasta Zielona Góra - Marcin Pabierowski oraz włodarze z powiatu zielonogórskiego, przedstawiciele służb, inspekcji i straży pożarnej.

Maksymilian Koperski z Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze przeanalizował dotychczas podjęte działania, których celem było zminimalizowanie efektów powodzi na zalanych terenach. Omówione zostały stany wałów przeciwpowodziowych oraz kontrolę stanów rzeki Odra.

Wojewoda podkreślił, że wszyscy muszą zachować czujność i być gotowi do natychmiastowego działania do momentu gdy poziom wody spadnie do bezpiecznego poziomu. Konieczne jest również stałe monitorowanie stanu zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

Mówiono o zaangażowaniu mieszkańców powiatu zielonogórskiego i służb w działanie na rzecz ochrony jak największej ilości terenów przed powodzią.

Ranking gmin