Wybór języka: pl

Powiatowe Spotkanie Grup Jasełkowych w Babimoście

19 stycznia 2018r. odbyły się Powiatowe Spotkania Grup Jasełkowych, rozpoczynające powiatowe eliminacje z cyklu PRO ARTE, które Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizuje wspólnie z Powiatem Zielonogórskim i gminnymi ośrodkami kultury.

Tegoroczne „Jasełka” odbyły się wzorem lat ubiegłych w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosił się, tylko jeden zespół. I choć uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych nie mieli z kim rywalizować, to dzielnie walczyli o nominację do kolejnego etapu konkursu. Widzowie mogli obejrzeć w ich wykonaniu spektakl pt. ”On jest królem” w reżyserii Anny Szafrańskiej - opiekunki grupy.

Rada Artystyczna w składzie: Weronika Osowiec - przedstawiciel RCAK w Zielonej Górze, Aneta Sybis-Jeż - dyrektor GOK w Babimoście oraz Dorota Sobotkiewicz - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze oceniając występ, brały pod uwagę zgodność widowiska z elementami utrwalonymi w tradycji, oryginalność przedstawienia i dramaturgię, zamysł inscenizacyjny, reżyserię i scenografię, kulturę słowa, ruch sceniczny oraz oprawę muzyczną.

Po krótkiej dyskusji jury postanowiło przyznać nominację do etapu wojewódzkiego.

Wszystkim czterdziestu uczestnikom przeglądu, Powiat Zielonogórski przygotował drobne upominki i słodycze, a jako nagrodę główną - wycieczkę do Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus w Zielonej Górze.

„Jasełkowiczom” życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się 30 stycznia 2018 roku w Teatrze Lubuskim.

Ranking gmin