Wybór języka: pl

Powiatowa Zbiórka Elektrośmieci

Dzień był zimny i pochmurny, a i tak wszystko udało się znakomicie.Już po godzinie 9.00 pojawiły się pierwsze samochody dowożące „śmieci”. Z każdą kolejną godziną było ich tylko więcej i więcej. Nawet dzieciaki z Klenicy, dla których jest cała akcja, przywiozły swoją część – swój wkład w zbiórkę.

Walka trwała do popołudnia…. I mamy to…blisko 8 ton gratów wszelakich, co przełożyło się na 6000zł, które zostały przekazane dyrektorowi Domu Dziecka w Klenicy do wykorzystania na wakacyjny wyjazd dzieci) – lepszego prezentu na dzień dziecka nie mogliśmy im zrobić.Tak wiele instytucji zaangażowanych w zbiórkę.Gmina Sulechów (współpracując z kilkoma szkołami) nie pozostawiła szans pozostałym – prawie 3 tony – byliście genialni, bezkonkurencyjni, wielkie brawa!1700kg – wynik należący do Gminy Świdnica – ogromna ilość gratów zebrana przecież w tak krótkim czasie. Nie podajemy reszty wyników…bo przecież nie o to tu chodzi.W akcji wzięły udział:Gmina Trzebiechów, Gmina Świdnica, Gmina Bojadła, Gmina Nowogród Bobrzański, Gmina Czerwieńsk, Powiat Zielonogórski, Dom Dziecka w Klenicy, Szkoła Podstawowa nr. 1 z Sulechowa, Szkoła Podstawowa nr. 2 z Sulechowa, Szkoła Podstawowa nr. 3 z Sulechowa, Szkoła z Bukowa, Szkoła Podstawowa z Cigacic, Szkoła podstawowa z miejscowości Kije, OSiR Sulechów, PCPR z Zielonej Góry, ZGK Kargowa, DPS Bełcze, DPS Trzebiechów, firma Hertz System oraz Powiatowy Zielonogórski Zarząd dróg, który pomógł także w organizacji całej akcji.W imieniu dzieci i dyrektora placówki serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim wspomnianym instytucjom, ale także tym, którzy indywidualnie zaangażowali się w zbiórkę.

Ranking gmin