Wybór języka: pl

Powiatowa Gala dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. w Zborze w Sulechowie nastąpiło podsumowanie jubileuszowego roku obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i powstania wielkopolskiego.Ten niezwykły czas świętowania rozpoczął się od przedstawienia – „To my, Polacy”, w wykonaniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulechowie. Za piękny występ dzieci otrzymały słodkie upominki.

Po krótkiej powtórce z historii – oczywiście tej sprzed 100 lat, przyszedł czas na projekcję prezentacji. Dwie uczennice: Eliza z LO i Julita z CKZiU rozmawiając ze sobą, wspominały, jak szkoły powiatu zielonogórskiego uczciły tą niezwykłą rocznicę. Mogliśmy te wszystkie działania zobaczyć na zdjęciach podczas prezentacji. Każda szkoła chciała się pochwalić tym co zrobiła. Np. w LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie była debata patriotyczna, w CKZiU – spektakl na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego , a w SOSW – wystawa żywych obrazów.

Zanim została odśpiewana „Pierwsza Brygada”, krótkiego podsumowania dokonał Starosta Powiatu Zielonogórskiego – p. Dariusz Wróblewski.

Całości dopełnił wspólny śpiew wybranych pieśni patriotycznych. Wszyscy goście, którzy przybyli na tę uroczystość, otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję kotyliony, biało-czerwoną broszurę z wykazem działań szkół Powiatu Zielonogórskiego i płytką z prezentacją oraz teksty pieśni patriotycznych.

A.Karpowicz

Koordynator przedsięwzięć o tematyce patriotyczno-historycznej.

zdjęcia Anna Bieniek

Ranking gmin