Wybór języka: pl

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 16 stycznia 2018r. w siedzibie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 przy ulicy Sulechowskiej 42 w Zielonej Górze odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Obrady otworzył i poprowadził przewodniczący Zespołu Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski. Przypomniał on, że spotkanie zwołano zgodnie z poleceniem Wojewody Lubuskiego, w związku z podwyższonym stanem wód i potencjalnym zagrożeniem powodziowym.

Po podaniu stanu wód na naszych rzekach przez Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej Dariusza Macha stwierdzono, że w powiecie zielonogórskim zagrożenie powodziowe nie występuje. W dalszej części omówiono potrzebę aktualizacji Planu Zarządzania Kryzysowego i planu operacyjnego ochrony przed powodzią oraz sposoby realizacji tych planów.

Kolejny punkt posiedzenia dotyczył nowego „Prawa wodnego” i zmian z tym związanych oraz przekształcenia z dniem 1 stycznia 2018r. Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze na Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Zielonej Górze. Temat ten omówiła Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego Elżbieta Nadstoga. Po krótkiej dyskusji spotkanie zakończono.

Ranking gmin