Wybór języka: pl

Posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 23 lutego 2022 r.

W dniu 23 lutego 2022 roku o godzinie 9.00 odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni członkowie zespołu powiatowego oraz wójtowie i burmistrzowie gmin

I.  Tematyka posiedzenia.

1. Wprowadzenie trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE – CRP na terenie całego kraju.
  2. Omówienie zaistniałej sytuacji meteorologicznej (po wichurach i opadach deszczu).
  3. Działalność wspólnego Magazynu Solidarnego w okresie zaistnienia sytuacji meteorologicznej.
  4. Wskazanie obiektów dla potrzeb kwarantanny i czasowego zakwaterowania uchodźców (omówienie Algorytmu).
  5. Stan opracowania Gminnych Planów Zarządzania Kryzysowego i przedłożenie ich do zatwierdzenia przez Starostę Zielonogórskiego.
  6. Zabezpieczenie służb ratowniczych i obiektów, w których przebywają całodobowo osoby oraz szpitale powiatowe w materiały pędne i smary do zastępczych źródeł zasilania.
  7. Dyskusja.
  8. Postawienie zadań do realizacji.

Ranking gmin