Wybór języka: pl

Piknik Militarny w Święto Wojska Polskiego w Drzonowie

W Święto Wojska Polskiego Lubuskie Muzeum Wojskowe szykuje kolejne spotkanie z żywą historią. Serdecznie zapraszamy na Piknik Militarny, na którym zobaczyć będzie można m.in. pokazy jazdy kawalerii, strzelania z armat, polową kancelarię wojskową czy medyczny lazaret.

Na terenie muzeum utworzone zostanie małe miasteczko wojskowe, na którym prezentować się będą jednostki wojskowe z: Krzesin, Sulechowa, Czerwieńska i Krosna Odrzańskiego.

W programie tegorocznego Pikniku znajdzie się wiele akcentów uświetniających zbliżającą się wielkimi krokami 80. rocznicę Wojny Obronnej 1939 r. Na ścianie pawilonu ekspozycyjnego powstawać będzie okazjonalny mural, zaprezentowana zostanie również armata polowa wz. 1902/26 kal. 75 mm tzw. „Putiłowka”, która stanowiła podstawowe uzbrojenie polskiej piechoty, wrześniowe mundury zobaczyć będzie można także w trakcie pokazu jazdy kawalerii czy prezentacji pt. „Barwa i broń Wojska Polskiego”. Zaprezentujemy także elementy uzbrojenia wojsk niemieckich, w tym przede wszystkim pojazd pancerny Sd.Kfz. 222. Taki sam wóz grał w słynnym serialu ‘Allo ‘Allo! tzw.  mały czołg Grubera.

Jak zwykle pamiętamy o najmłodszych, którzy na Pikniku odwiedzić będą mogli osadę rycerską, uczestniczyć w konkursie plastycznym, wejść do wnętrza samolotu i czołgu czy poczuć się jak prawdziwy saper.

Nie zabraknie także dynamicznych pokazów pojazdów, w tym robiących zawsze ogromne wrażenie na naszych gościach pojazdów gąsienicowych, a zwieńczeniem wydarzenia będzie mała defilada.

Piknik Militarny w Święto Wojska Polskiego 15.08.2019 – siedziba Lubuskiego Muzeum Wojskowego, godz. 10:00 – 17:00

Wstęp: 10 zł osoby dorosłe
dzieci i młodzież do 18. r. życia bezpłatnie

Partner organizacyjny:
Narodowy Bank Polski Oddział w Zielonej Górze
Sponsorzy techniczni:
Skokoloco - Park Trampolin
ARPOL
Nordis
Centrum Ogrodnicze WILKANOWO
BHPEX
Denley.pl Zielona Góra

W ramach Pikniku Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego realizować będzie zadania:

- Konkurs plastyczny dla dzieci pn. „ W drodze do niepodległości” dofinansowany przez Gminę Świdnica

- Projekt „Malujemy mural – warsztaty i zajęcia” dof. przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach LOIM

Ranking gmin

Mapa dojazdu