Wybór języka: pl

Obóz szkoleniowy uczniów klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Sulechowie już za nami!

Uczniowie klasy I wojskowej Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Sulechowie przeżyli prawdziwą „żołnierską” przygodę. W dniach 03.06 - 07.06.2019 r. mieli możliwość uczestniczenia w obozie szkoleniowym. „Żołnierskie” doświadczenie zdobywali na terenie poligonu i pod bacznym okiem instruktorów oraz  żołnierzy 5 LPA  w Sulechowie. Obóz ten wynika z programu nauczania opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej przedmiotu "Edukacja wojskowa". Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Sulechowie kolejny raz uczestniczy w „Pilotażowym programem wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

             Podczas obozu uczniowie  pogłębiali swoją wiedzę z terenoznawstwa, taktyki, szkolenia strzeleckiego, rozpoznawania wojskowego, łączności, szkolenia medycznego i inżynieryjno – saperskiego. Nie przeszkodził im w tym nawet dokuczliwy 30-stopniowy upał. Zadbano o wojskowy dryl i dyscyplinę.

             Na zakończenie obozu  uczestnicy przystąpili do egzaminów, podczas których wykazali się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

Obóz poligonowy – to oprócz wytężonej nauki przedmiotów wojskowych, również okazja do wspólnego spędzania czasu i  zintegrowania.

Zarówno uczestnicy obozu, jak i kadra zgodnie stwierdzili, że obóz szkoleniowy stanowi najatrakcyjniejszą formę realizacji zadań szkoleniowych.

               Zorganizowanie obozu realizowanego przez szkołę w ramach programu nauczania przedmiotu „Edukacja wojskowa” było możliwe dzięki otrzymanej przez Powiat Zielonogórski, dotacji celowej z Ministerstwa Obrony Narodowej w kwocie 3 996 zł, co stanowi 80 % całkowitych kosztów zadania, przeznaczonej na zakup wyżywienie. Pozostałe 20 % - to środki stanowiące wkład własny Powiatu Zielonogórskiego w wysokości 999 zł, które wykorzystano na pozostałe zakupy niezbędne do organizacji obozu.

Ranking gmin

Mapa dojazdu