Wybór języka: pl

Narodowe Święto Niepodległości

Msza Święta w intencji Ojczyzny, uroczysty Apel z udziałem wojskowej asysty honorowej, pocztów sztandarowych, podniesienie Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz „Lekcja Historii” w wykonaniu nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie – tak wyglądał program powiatowo gminnych obchodów Święta Niepodległości w Sulechowie.

Po nabożeństwie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wszyscy zaproszenie goście wraz z mieszkańcami Sulechowa, w asyście orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Babimostu przybyli na Plac Biskupa Wilhelma Pluty.

Rozpoczynając uroczystości głos zabrali Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz i burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys.

Odegrano Hymn Państwowy, podniesiono Flagę, odczytano apel pamięci

odbyło się także mianowanie na wyższe stopnie wojskowe.

Obchody zakończył występ uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego na scenie sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury.

Ranking gmin