Wybór języka: pl

Konferencja - 10 lat istnienia oddziału terapeutycznego w zakładzie karnym w Krzywańcu

Dnia dzisiejszego tj. 11.10.2018 r. starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski gościł na konferencji naukowej pt. „Perspektywy terapii uzależnień – między teorią a praktyką, 10 lat istnienia oddziału terapeutycznego w zakładzie karnym w Krzywańcu.”

Z okazji 100-lecia więziennictwa w niepodległej Polsce oraz 10-lecia istnienia Oddziału Terapeutycznego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się Konferencja Naukowa poświęcona teoretycznym oraz praktycznym aspektom prowadzenia terapii uzależnień w warunkach izolacji penitencjarnej. Poruszony został również coraz bardziej powszechny temat uzależnień młodzieży od alkoholu i środków odurzających oraz substancji psychotropowych, które bardzo często stanowią podstawowy czynnik warunkujący popełnianie przestępstw. Konferencja została objęta Honorowym Patronatem przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ranking gmin