Wybór języka: pl

7 sierpnia 2018 r. w siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze została podpisana umowa o dofinansowanie.

Umowa dotyczy dofinansowania ze środków PFRON trzech projektów w  ramach „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III”. Zawarta została między Państwowym  Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Powiatem Zielonogórskim, który reprezentowali Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski i Skarbnik Edyta Dwojak.

Projekt  z obszaru B to „Likwidacja barier w komunikowaniu się osób niepełnosprawnych w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sulechowie”. Dofinansowanie przyspieszy zakup pomocy i programów służących komunikowaniu się.
Pozostałe dwa projekty  z obszaru D dotyczą kupna dwóch samochodów osobowych przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Jeden przeznaczony dla domu Pomocy  Społecznej w Trzebiechowie a drugi dla filii Bełcze. Będą to samochody ośmioosobowe do przewożenia  m.in. osób na wózkach inwalidzkich.
Kwota dofinansowania to 10 880,60 zł na projekt dla Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i 143 997,60 zł na zakup aut. Łączna kwota dofinansowania z PFRON to 154 878,10 zł. Przy czym Powiat Zielonogórski ponosi koszty odpowiednio 38 759 zł na program do pomocy w  komunikacji i 48 000 zł na każdy samochód.

Ranking gmin