Wybór języka: pl

100-lecie powołania Polskiej Policji

Dziś rozpoczęły się obchody jubileuszu 100-lecia istnienia Polskiej Policji.

100 lat temu powstała polska Policja Państwowa. Stała się jednym z symboli wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Z tego miejsca pragnę pogratulować wszystkim pracownikom Policji osiągnięć, na które pracowali długie lata. Wasze nieprzerwane działania w trosce o dobro ojczyzny
i obywateli, przez całe stulecie przyczyniły się do poprawy funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

W imieniu Powiatu Zielonogórskiego, składam gratulacje dla wszystkich pracowników Policji, zarówno w czynnej służbie, jak i w stanie spoczynku.

Krzysztof Romankiewicz

Starosta Zielonogórski

W oficjalnej części obchodów, które rozpoczęły się o godzinie 12:00 na Pl. Bohaterów Westerplatte, zaplanowano wręczenie odznaczeń, wyróżnień i nagród dla policjantów. Podczas swojego wystąpienia, Wicestarosta Zielonogórski Pan Tadeusz Pająk, przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji w Zielonej Górze rower, zakupiony dla KMP w Sulechowie.

Ranking gmin