Wybór języka: pl

Dyrektorzy placówek oświatowych,

Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

Szanowni Państwo,

Pierwszego września rozpoczyna się nowy rok szkolny, będzie on zupełnie „nowy” w całkowicie innych warunkach niż w latach ubiegłych.

Pójście dzieci i młodzieży do szkół w normalnym terminie i w prawie normalnych warunkach wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jednak to od nas wszystkich, nauczycieli, rodziców i uczniów będzie zależało w jaki rozsądny sposób będzie przebiegała nauka.

Żadne, nawet najbardziej restrykcyjne przepisy nie uchronią nas od zakażenia COVID-19. Żadne spiskowe teorie nie spowodują, że będziemy żyć w innej rzeczywistości. To wszystko, co jest związane z koronawirusem dzieje się wokół nas.

Szkoła wydaje się być jednym z najbardziej narażonych miejsc na rozprzestrzenianie się pandemii, ale wcale tak być nie musi.

Bardzo proszę wszystkich dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, młodzież o przestrzeganie określonych zasad panujących na terenie szkoły.

Do rodziców zwracam się w sposób szczególny. To Wy moi drodzy rodzice musicie zwracać szczególną uwagę na swoje pociechy, to Wy każdego dnia obserwujecie je i widzicie czy są jakieś zmiany, które mogą określić stan zdrowia najbliższych. Jeżeli zauważycie coś niepokojącego, nie wysyłajcie dziecka do szkoły, postępujcie w stosunku do siebie i najbliższych z ogólnie przyjętymi zasadami walki
z koronawirusem.

Jeżeli uda się nam wszystkim współpracować, to może nie będziemy musieli wracać do tego, co było wiosną bieżącego roku. Miejmy nadzieję, że przetrwamy ten trudny okres w miarę normalnych warunkach.

Życzę wszystkim pracownikom szkół, kadrze pedagogicznej i niepedagogicznej, rodzicom i młodzieży olbrzymiej dozy rozsądku, szczęścia i uśmiechu na twarzy. Musimy przez to przejść.

Krzysztof Romankiewicz

Starosta Zielonogórski